Twoja przeglądarka jest stara i nie obsługuje tej strony w poprawnym formacie
Proszę zaktualizować do nowszej wersji.
POBIERZ
Godło

Tu jesteś:

Strona główna Aktualności
WYMIANA UCZNIOWSKA NA WĘGRZECH PDF Drukuj
Wpisany przez Pawelec Elżbieta   
piątek, 22 czerwca 2018 04:35

W dn. 4-9 czerwca 2018r. uczniowie naszej szkoły udali się z wizytą do szkoły partnerskiej József Attila Altalanos Iskola w Szigetszentmiklós na Węgrzech. Tym razem obchodziliśmy jubileusz, gdyż już od dziesięciu lat co roku organizujemy spotkania naszych uczniów w Polsce lub na Węgrzech. Każda wymiana uczniowska przynosi nam nowe doświadczenia i upewnia w przekonaniu, że jest to idealny sposób na praktyczną naukę języka angielskiego.

Więcej…
 
DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH PDF Drukuj
Wpisany przez Pawelec Elżbieta   
niedziela, 03 czerwca 2018 13:00

Jak co roku świętowaliśmy Dzień Języków Obcych. Tym razem obchody przypadły na 29 maja 2018 r. W ramach tego święta Europejczycy z 47 państw, które w Radzie Europy reprezentowane są przez swoich przedstawicieli, kierują apel o podejmowanie nauki większej liczby języków i to niezależnie od wieku uczących się oraz formy kształcenia – szkolnej czy pozaszkolnej. Różnorodność językowa stanowi narzędzie, dzięki któremu możliwe jest osiągnięcie większego wzajemnego zrozumienia pomiędzy poszczególnymi kulturami. Uczniowie naszej szkoły wielokrotnie przekonują się jak ważna jest umiejętność komunikowania się w języku obcym i jak wiele możliwości ze sobą niesie np. podczas wymian uczniowskich ze szkołami z zagranicy.

„Z językami wszędzie jesteś w domu" rzekł znany światowy artysta Edmund de Waal. Takie oto hasło było mottem naszych tegorocznych obchodów.

Więcej…
 
AUSTRIACKO-WŁOSKI PRZEDSMAK WAKACJI... PDF Drukuj
Wpisany przez Pawelec Elżbieta   
środa, 02 maja 2018 00:00

W dniach 21-26.04.2018 r. uczniowie naszej szkoły wyjechali na wycieczkę zagraniczną, której celem było poznanie zabytków historycznych i cywilizacyjnych Austrii i Włoch Północnych.

Poprawiony: poniedziałek, 28 maja 2018 07:21
Więcej…
 
WYCIECZKA JĘZYKOWA – ZWIEDZANIE KRAKOWA, WIZYTA W KONSULACIE USA PDF Drukuj
Wpisany przez Pawelec Elżbieta   
środa, 09 maja 2018 18:57

07.05.2018 r. uczniowie klasy 2A uczestniczyli w wycieczce językowej do Krakowa. Ten typ wycieczki to rozwiązanie programowe, organizacyjne i metodyczne, które już od wielu lat stanowi stały element oferty edukacyjnej naszej szkoły, gwarantując efektowną i efektywną realizację procesu kształcenia i używania języka obcego w praktyce, poza ławką szkolną.

Poprawiony: niedziela, 03 czerwca 2018 13:19
Więcej…
 
WYCIECZKA DYDAKTYCZNA DO PAŃSTWOWEGO MUZEUM AUSCHWITZ-BIRKENAU PDF Drukuj
Wpisany przez Pawelec Elżbieta   
środa, 09 maja 2018 18:52

25 kwietnia we wczesnych godzinach rannych, uczniowie klas trzecich naszego Gimnazjum pod opieką p. Elżbiety Nowak i p. Beaty Korczyńskiej wyruszyli na wycieczkę dydaktyczną do Państwowego Muzeum Auschwitz-Birkenau i krakowskiego Kazimierza.

Młodzież zwiedzała teren największego hitlerowskiego obozu zagłady będącego dla świata symbolem Holocaustu, symbolem terroru, ludobójstwa i Szoa.

Obóz Auschwitz-Birkenau jest na liście światowego dziedzictwa UNESCO.

Więcej…
 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 1 z 85