Twoja przeglądarka jest stara i nie obsługuje tej strony w poprawnym formacie
Proszę zaktualizować do nowszej wersji.
POBIERZ
Godło

Tu jesteś:

Strona główna Aktualności
OLIMPIADA PROMOCJI ZDROWEGO STYLU ŻYCIA PDF Drukuj
Wpisany przez Pawelec Elżbieta   
czwartek, 15 listopada 2018 14:41

W dniu 7 listopada 2018 r. został przeprowadzony w Publicznej Szkole Podstawowej w Zbludowicach szkolny etap XXVII edycji Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia.

W eliminacjach szkolnych wzięło udział 44 uczniów z klas: VIIIa, VIIIb, IIIa gimnazjum, IIIb gimnazjum. Celem Olimpiady jest wykształcenie wśród młodzieży szkolnej potrzeby dbania o własne zdrowie oraz promowanie zdrowego stylu życia. Podczas etapu szkolnego uczniowie rozwiązywali test składający się z 20 pytań testowych, zarówno z jedną poprawną odpowiedzią, jak i pytań o charakterze „prawda-fałsz".

Więcej…
 
Nasz pierwszy Bal, ale ostatni gimnazjalny… PDF Drukuj
Wpisany przez Dorota Kozieł-Kwaśniewska   
sobota, 19 stycznia 2019 19:33

W dniu 12 stycznia 2019 roku odbył się ostatni Bal Gimnazjalny, bowiem wraz z końcem roku szkolnego 2018/2019 nastąpi likwidacja gimnazjów.

Tradycyjnie uroczystość rozpoczęła się pięknym, staropolskim Polonezem, wykonanym przez uczniów klas trzecich gimnazjów. Taniec w bardzo ciekawej formie przygotowała p. Edyta Piotrowska.Po Polonezie wszyscy uczestnicy uroczystości, zostali zaproszeni do pięknie udekorowanej Sali w stylu Hollywood, do której prowadził czerwony dywan. Tam nastąpiło uroczyste powitanie wszystkich przybyłych gości, nauczycieli i uczniów przez dyrektora szkoły, p. Przemysława Nowaka.Następnie młodzież zaprezentowała krótki występ artystyczny, który nawiązywał do nadchodzących zmian, związanych z wyborem szkół ponadgimnazjalnych, jak i całym systemem oświaty.

Poprawiony: środa, 23 stycznia 2019 19:52
Więcej…
 
GIMNAZJALIŚCI Z WIZYTĄ W MUZEUM NIEPODLEGŁOŚCI W MYŚLENICACH PDF Drukuj
Wpisany przez Pawelec Elżbieta   
środa, 21 listopada 2018 19:37

W dniu 16 listopada 2018r. uczniowie klas III gimnazjum uczestniczyli w wycieczce do Muzeum Niepodległości w Myślenicach, w ramach projektu „Z kalendarza Niepodległej Polski", realizowanego przy współpracy z NBP.

Poprawiony: środa, 21 listopada 2018 19:43
Więcej…
 
100 lat Niepodległej Polski! PDF Drukuj
Wpisany przez Dorota Kozieł-Kwaśniewska   
wtorek, 20 listopada 2018 17:22

W dniu 9 listopada 2018 roku w Publicznej Szkole Podstawowej w Zbludowicach odbyła się uroczysta akademia z okazji 100 Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Uczniowie klasy 3a i 3b gimnazjum zaprezentowali spektakl słowno- muzyczny upamiętniający historię Polski na przestrzeni ostatnich stu lat – od czasu odzyskania przez Polaków upragnionej wolności, do dnia dzisiejszego.

Spektakl nosił tytuł ,, Droga do wolności'' i jak już sama nazwa mówi, widzowie mogli prześledzić koleje losów naszego kraju oraz poznać naszych wielkich bohaterów narodowych.

Poprawiony: wtorek, 20 listopada 2018 17:48
Więcej…
 
EUROPEJSKI TYDZIEŃ KODOWANIA PDF Drukuj
Wpisany przez Pawelec Elżbieta   
niedziela, 14 października 2018 19:27

event default picture

Tydzień ten to szansa dla dzieci, młodzieży i dorosłych, aby nauczyć się kreatywnego programowania. Europejski Tydzień Kodowania to spontaniczny ruch zapoczątkowany w 2013 r. przez młodych doradców ds. agendy cyfrowej ściśle współpracujących z Komisją Europejską. Akcja ta, realizowana przez wolontariuszy w całej Europie, ma na celu pokazanie wszystkim zainteresowanym, że programowanie może być ciekawe i przydatne.

W ramach tygodnia kodowania uczniowie naszej szkoły na lekcjach informatyki poznają roboty mBot, które uczniowie spróbują zaprogramować za pomocą środowiska mBlock.

 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 1 z 87