Twoja przeglądarka jest stara i nie obsługuje tej strony w poprawnym formacie
Proszę zaktualizować do nowszej wersji.
POBIERZ
Godło

Tu jesteś:

Strona główna Informacje przedszkolaka
Informacje przedszkolaka

Informacje przedszkolakaZ wizytą w teatrze… PDF Drukuj
ODDZIAŁY PRZEDSZKOLNE
Wpisany przez Dorota Kozieł-Kwaśniewska   
czwartek, 07 lutego 2019 19:40

Z wizytą w teatrze…

5 lutego 2019r. przedszkolaki wybrały się do Buskiego Centrum Kultury na spektakl teatralny pod tytułem „Pszczółka Maja" w wykonaniu aktorów Narodowego Teatru Edukacji z Wrocławia. Mali widzowie zapoznali się z ciekawą historią bohaterki – Mai, która poznawała świat i uczyła się w nim żyć. Obejrzana sztuka uwrażliwiła dzieci na piękno przyrody, wzmocniła świadomość ekologiczną i nauczyła szacunku dla każdego, nawet najmniejszego stworzenia. Dzieci zafascynowały się główną postacią Mają, która swoją postawą dała doskonały wzór postępowania w życiu codziennym. Pszczółka Maja jest wzorem do naśladowania, ponieważ takie wartości jak dobroć, szacunek do innych, bezinteresowna pomoc, szlachetność, miłość do ludzi, wrażliwość na krzywdę drugiego człowieka jest bardzo potrzebna w dzisiejszym świecie.

Przedstawienie było bardzo ciekawe, zarówno śmieszne, zabawne jak i bardzo pouczające.

Dziecięca publiczność spisała się na medal. Teatrzyk wszystkim bardzo się podobał.

Dziękujemy pani Agnieszce Mostek (mamie Klaudii) i pani Agnieszce Małysz (mamie Kalinki) za pomoc w opiece nad dziećmi.

Wychowawcy oddziałów przedszkolnych

Z wizytą w teatrze…Z wizytą w teatrze…Z wizytą w teatrze…

Z wizytą w teatrze…Z wizytą w teatrze…Z wizytą w teatrze…Z wizytą w teatrze…

Poprawiony: czwartek, 07 lutego 2019 20:00
 
Bezpieczeństwo podczas ferii PDF Drukuj
ODDZIAŁY PRZEDSZKOLNE
Wpisany przez Dorota Kozieł-Kwaśniewska   
środa, 23 stycznia 2019 19:27

W związku ze zbliżającymi się feriami zimowymi do naszego przedszkola przybyli: pani policjantka i pan policjant z Powiatowej Komendy Policji w Busku-Zdroju. Spotkali się z przedszkolakami, aby porozmawiać o bezpieczeństwie w czasie ferii zimowych. Szczególna uwaga została skupiona na zasadach bezpieczeństwa podczas uprawiania sportów zimowych i zabaw na świeżym powietrzu. Policjanci przypomnieli, że dzieci nie mogą ślizgać się na skutych lodem zbiornikach wodnych, tj. rzekach, jeziorach, stawach oraz ostrzegali przed zjeżdżaniem na sankach z górek znajdujących się blisko ulic. Utrwalali również, wspólnie z dziećmi zasady poruszania się po drogach i numery alarmowe. Choć ferie to czas beztroskich zabaw na śniegu, szaleństw na sankach i relaksu nie wolno zapominać o bezpieczeństwie i własnym zdrowiu.

Na koniec spotkania zaproszeni goście życzyli wszystkim przedszkolakom udanych i bezpiecznych ferii.

JK, RW


Bezpieczeństwo podczas feriiBezpieczeństwo podczas feriiBezpieczeństwo podczas ferii

Poprawiony: środa, 23 stycznia 2019 19:33
 
Święto Babci i Dziadka PDF Drukuj
ODDZIAŁY PRZEDSZKOLNE
Wpisany przez Dorota Kozieł-Kwaśniewska   
środa, 23 stycznia 2019 19:18

Ślicznie gościom się kłaniamy, niespodzianki dla Was mamy…” - takimi słowami rozpoczęła się uroczysta akademia z okazji Dnia Babci i Dziadka w oddziałach przedszkolnych przy Szkole Podstawowej w Zbludowicach.

11 stycznia 2019r. dzieci z oddziałów przedszkolnych zaprosiły do szkoły swoje ukochane Babcie i Dziadziusiów.

Przygotowany program artystyczny stanowiły wiersze i piosenki tematycznie związane ze świętem babci i dziadka. Wszyscy ze wzruszeniem oglądali występ małych artystów. Dzieci wręczyły babciom i dziadkom własnoręcznie wykonane upominki, a po części oficjalnej zaprosiły dziadków na słodki poczęstunek.

Dzień Babci i Dziadka to szczególny dzień, w którym dziadkowie mogą poczuć się najważniejszymi osobami w życiu dziecka, a dzieci mogą być dumne, że sprawiły bliskim sercu osobom tak wiele radości.

Wszystkim Babciom i Dziadkom życzymy wszystkiego co najlepsze, najpiękniejsze i oczywiście pociechy z wnucząt.

Justyna Kasza

Renata Wolańska

Święto Babci  i Dziadka Święto Babci  i Dziadka Święto Babci  i Dziadka Święto Babci  i Dziadka

Święto Babci  i Dziadka Święto Babci  i Dziadka Święto Babci  i Dziadka

Poprawiony: środa, 23 stycznia 2019 19:26
 
ŻYCZENIA PDF Drukuj
ODDZIAŁY PRZEDSZKOLNE
Wpisany przez Dorota Kozieł-Kwaśniewska   
sobota, 29 grudnia 2018 16:56

życzenia

 
W oczekiwaniu na Święta Bożego Narodzenia PDF Drukuj
ODDZIAŁY PRZEDSZKOLNE
Wpisany przez Dorota Kozieł-Kwaśniewska   
sobota, 29 grudnia 2018 16:37

W oczekiwaniu na Święta Bożego Narodzenia dzieci kilkakrotnie uczestniczyły w świątecznej akcji „Cała Polska czyta dzieciom”. Starsze koleżanki Święta Bożego Narodzenia czas najpiękniejszy, pełen radości i wzruszeń, w naszym przedszkolu poprzedzony był intensywnymi przygotowaniami.

Poprzez realizację tematyki kompleksowej związanej ze Świętami Bożego Narodzenia dzieci pogłębiają swoją wiedzę na temat obyczajów i tradycji bożonarodzeniowych. Głównymi motywami zajęć są Mikołaj, choinka, prezenty, wigilia, kolęda. Wymienione symbole zbliżających się świąt to także przewodnie tematy prac plastycznych naszych przedszkolaków. Dzieci z zapałem i dużym zaangażowaniem wykonują różne ozdoby, które zawieszą na świątecznym drzewku. Chętnie śpiewają kolędy, pastorałki oraz piosenki o tematyce zimowo-świątecznej.

Dzieci z zaciekawieniem oglądają przedstawienie o narodzinach Jezuska, czyli tak zwane „Jasełka Bożonarodzeniowe”. Składają sobie życzenia podczas przedszkolnej Wigilii, a nawet… przyjmują kolędników, którzy przybyli z życzeniami świątecznymi i noworocznymi.

W miesiącu grudniu przedszkolaki: Laura Białowąs (VII), Amelia Woźniczka (VII), Wiktoria Nowak (V), Zuzanna Manierak (V), Blanka Arabska (V) i Julia Dziurewicz (V) czytały dzieciom nie tylko bajki, ale również ciekawostki o zwyczajach świątecznych w różnych krajach świata z książki Agnieszki Skórzewskiej pt. „Nadchodzą Święta – opowieści, kolędy, ciekawostki”. Dzieci z zaciekawieniem słuchały opowieści meksykańskiej, gdzie osoby przebrane za postaci biblijne odbywały długą procesję, a Maria – matka Jezusa jeździła na osiołku. Najwięcej jednak emocji wzbudziło Boże Narodzenie w Brazylii, bowiem tam Mikołaj ubrany jest w kąpielówki i klapki, a święta wypadają w samym środku tropikalnego lata. Akcja „Cała Polska czyta dzieciom” ma na celu nie tylko propagowanie czytelnictwa, ale także zdobywanie wiedzy o świecie i bogacenie czynnego słownictwa u najmłodszych. Przedszkolaki poznają i kultywują tradycje świąteczne, a także spełniają swoje najskrytsze dziecięce marzenia.


W oczekiwaniu na Święta Bożego NarodzeniaW oczekiwaniu na Święta Bożego NarodzeniaW oczekiwaniu na Święta Bożego NarodzeniaW oczekiwaniu na Święta Bożego Narodzenia

W oczekiwaniu na Święta Bożego NarodzeniaW oczekiwaniu na Święta Bożego NarodzeniaW oczekiwaniu na Święta Bożego NarodzeniaW oczekiwaniu na Święta Bożego Narodzenia

W oczekiwaniu na Święta Bożego NarodzeniaW oczekiwaniu na Święta Bożego NarodzeniaW oczekiwaniu na Święta Bożego NarodzeniaW oczekiwaniu na Święta Bożego Narodzenia

Poprawiony: sobota, 29 grudnia 2018 16:55
 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 1 z 13