Twoja przeglądarka jest stara i nie obsługuje tej strony w poprawnym formacie
Proszę zaktualizować do nowszej wersji.
POBIERZ
Godło

Tu jesteś:

Strona główna Doradztwo zawodowe Ogólnopolski Tydzień Kariery 2018 "Bądź architektem swojego szczęścia!"
Ogólnopolski Tydzień Kariery 2018 "Bądź architektem swojego szczęścia!" PDF Drukuj
Wpisany przez Dorota Kozieł-Kwaśniewska   
sobota, 27 października 2018 19:08

Uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej w Zbudowicach już po raz ósmy wzięli udział w Ogólnopolskim Tygodniu Kariery. OTK to coroczne działanie mające na celu inspirowanie ogólnopolskich i lokalnych inicjatyw na rzecz rozwoju poradnictwa zawodowego - wspierania edukacji, zawodu, pracy i kariery. Hasło przewodnie jubileuszowego dziesiątego działania Stowarzyszenia Doradców Szkolnych i Zawodowych RP brzmi Bądź architektem swojego szczęścia. W tym roku po raz ostatni wzięli udział w naszej akcji uczniowie trzecich klas gimnazjum, a to oni, w poprzednich latach, byli najczęściej adresatami zadań realizowanych w ramach OTK. Doradztwo zawodowe kierowane jest obecnie do coraz młodszych uczniów. Dlatego do tegorocznej edycji Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery zaprosiliśmy, oprócz gimnazjalistów, uczniów klas piątych i ósmych. Zaplanowaliśmy warsztaty i wycieczki zawodoznawcze. A oto fotorelacja z zajęć zawodoznawczych, które mają doprowadzić do świadomych i trafnych wyborów dalszej drogi kształcenia i zdobywania wymarzonego zawodu.

Zaczęliśmy od poinformowania społeczności uczniowskiej o rozpoczęciu Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery.Potem uczniowie piątej klasy dowiedzieli się, jak zostać strażakiem. Wycieczka do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Busku Zdroju.

Ogólnopolski Tydzień Kariery 2018 Ogólnopolski Tydzień Kariery 2018 Ogólnopolski Tydzień Kariery 2018 Ogólnopolski Tydzień Kariery 2018

Starszym rocznikom przyda się trochę teorii. Warsztaty ze szkolnym doradcą zawodowym.

I znowu trochę praktyki. To wyjście zawodoznawcze było skierowane głównie do dziewcząt, ale chłopcy też się nie nudzili. Wizyty w zakładach: fryzjerskim, kosmetycznym oraz w kawiarni.

Ogólnopolski Tydzień Kariery 2018 Ogólnopolski Tydzień Kariery 2018 Ogólnopolski Tydzień Kariery 2018

Nareszcie udało się wzbudzić zainteresowanie chłopców. Trudno ich było skłonić do opuszczenia warsztatu samochodowego i sklepu z motocyklami. Wizyty w zakładach : krawieckim i mechaniki samochodowej.

Ogólnopolski Tydzień Kariery 2018 Ogólnopolski Tydzień Kariery 2018

Wśród uczniów naszej szkoły są również przyszli lekarze i personel medyczny. Wizyta w przychodni uświadomiła im, że zawody medyczne są bardzo potrzebne i wymagają olbrzymiej wiedzy.

Ogólnopolski Tydzień Kariery 2018

Do wykonywania wielu zawodów są potrzebne umiejętności manualne. Uczniowie piątej klasy sprawdzili, w jakim stopniu mogą polegać na własnych rękach , wykonując gliniane naczynia. Zabawa była przednia.

Ogólnopolski Tydzień Kariery 2018 Ogólnopolski Tydzień Kariery 2018

Tydzień szybko minął. Podsumowaliśmy doświadczenia zdobyte w tym czasie. Mamy nadzieję, że realizacja zadań podjętych w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery 2018 pod hasłem Bądź architektem swojego szczęścia pomogła naszym uczniom w podjęciu trudnej decyzji związanej z wyborem dalszej drogi kształcenia.

Poprawiony: sobota, 27 października 2018 19:43