Twoja przeglądarka jest stara i nie obsługuje tej strony w poprawnym formacie
Proszę zaktualizować do nowszej wersji.
POBIERZ
Godło

Tu jesteś:

Strona główna Zostań bankowcem SPOTKANIE Z KOLEKCJONEREM MONET
SPOTKANIE Z KOLEKCJONEREM MONET PDF Drukuj
Wpisany przez Pawelec Elżbieta   
wtorek, 22 marca 2016 05:35

W dniu 21 marca 2016r. odbyło się spotkanie młodzieży Samorządowego Gimnazjum w Zbludowicach z kolekcjonerem monet. Spotkanie rozpoczęło się od zaprezentowania przez Kamila Mazura ucznia klasy III gimnazjum prezentacji multimedialnej pt: „Mania zbierania, czyli wszystko o numizmatyce". Kamil przybliżył kolegom znaczenie pojęcia numizmatyka oraz zapoznał kolegów z materiałami zamieszczonymi na stronie NBP pt: ABC kolekcjonera.

Zaproszony gość - pan Remigiusz Nowak od wielu lat zajmuje się zbieraniem i kolekcjonowaniem monet. Opowiedział młodzieży o swojej pasji oraz zaprezentował najciekawsze zbiory kolekcjonerskie. Wśród uczniów naszego gimnazjum również pojawili się młodzi kolekcjonerzy. Michał Maślicha – uczeń klasy IIIa oraz Patrycja Rasała – uczennica klasy IIIc zaprezentowali kolegom swoje zbiory kolekcjonerskie i opowiedzieli skąd wzięło się u nich zainteresowanie numizmatami. W spotkaniu uczestniczyła również pani Anna Maślicha mama Michała, która wspiera syna w rozwijaniu nietypowego hobby. Uczniowie z zainteresowaniem oglądali zbiory kolekcjonerskie, które zrobiły na nich ogromne wrażenie.

Barbara Więckowska

Beata Ogunowska

SPOTKANIE Z KOLEKCJONEREM MONETSPOTKANIE Z KOLEKCJONEREM MONETSPOTKANIE Z KOLEKCJONEREM MONETSPOTKANIE Z KOLEKCJONEREM MONETSPOTKANIE Z KOLEKCJONEREM MONETSPOTKANIE Z KOLEKCJONEREM MONETSPOTKANIE Z KOLEKCJONEREM MONETSPOTKANIE Z KOLEKCJONEREM MONET