Twoja przeglądarka jest stara i nie obsługuje tej strony w poprawnym formacie
Proszę zaktualizować do nowszej wersji.
POBIERZ
Godło

Tu jesteś:

Strona główna Zostań bankowcem LEKCJE TEMATYCZNE Z ZAKRESU EDUKACJI EKONOMICZNEJ DLA UCZNIÓW SAMORZĄDOWEGO GIMNAZJUM W ZBLUDOWICACH
LEKCJE TEMATYCZNE Z ZAKRESU EDUKACJI EKONOMICZNEJ DLA UCZNIÓW SAMORZĄDOWEGO GIMNAZJUM W ZBLUDOWICACH PDF Drukuj
Wpisany przez Pawelec Elżbieta   
środa, 08 czerwca 2016 04:26

W okresie od 9 do 27 maja 2016r. młodzież z klas 2a i 3a Samorządowego Gimnazjum w Zbludowicach uczestniczyła w zajęciach tematycznych z zakresu edukacji ekonomicznej. Tematy przeprowadzonych lekcji: Grosz-złotówka-fortuna, Jak korzystać z usług banku, Aplikacja NBP Safe. Jak rozpoznawać fałszywe banknoty?

Zajęcia z uczniami prowadziły nauczycielki matematyki Beata Ogunowska i Barbara Więckowska. Celem zajęć było zapoznanie uczniów z zasadami bezpiecznego korzystania z usług banków, poszerzenie wiedzy na temat instytucji, które bronią praw klientów banków, doskonalenie umiejętności analizowania różnych ofert bankowych. Dzięki pracy z aplikacją NBP Safe młodzież nauczyła się rozpoznawać autentyczność polskich banknotów. Wzrosły również umiejętności uczniów dotyczące obliczeń bankowych tj: obliczanie odsetek, podatków, procentu prostego, procentu składanego, lokat, podwyżek i obniżek cen.

Barbara Więckowska

Beata Ogunowska