Twoja przeglądarka jest stara i nie obsługuje tej strony w poprawnym formacie
Proszę zaktualizować do nowszej wersji.
POBIERZ
Godło

Tu jesteś:

Strona główna Aktualności Teatr kukiełkowy na j.polskim
Teatr kukiełkowy na j.polskim PDF Drukuj
Wpisany przez Pawelec Elżbieta   
niedziela, 04 marca 2012 13:44

10 stycznia 2012r. uczniowie klasy I b przeżyli niecodzienną lekcję języka polskiego, podczas której stworzyli teatr lalki i aktora.

Zajęcia te poprzedziło szereg działań. Najpierw nasza polonistka p. Luiza Wojciechowska – Zoch podzieliła nas na grupy oraz wskazała nam do opracowania Bajkę Ignacego Krasickiego (do wyboru mieliśmy bajki takie jak: „Pan i pies", „Ptaszki w klatce", „Dewotka", „Mądry i głupi" oraz „Czapla ryby i rak"), którą wcześniej omówiliśmy na j.polskim. Następnie musieliśmy napisać szczegółowe scenariusze, kolejnym krokiem każdego zespołu było wykonanie rekwizytów, scenografii, a przede wszystkim kukiełek do swoich bajek. Nie mogliśmy pominąć efektów dźwiękowych oraz muzycznych. Wreszcie nadszedł dzień prezentacji. Kukiełki były różne : pacynki, marionetki, wykonane z drewna, uszyte z tkaniny, wydziergane z wełny.

Wszyscy zaprezentowali się bardzo dobrze, choć nie ukrywajmy było parę wpadek! Ale musimy pamiętać, że teatr to przecież żywy plan - tu powtórek nie ma!

Dla nas uczniów to niezapomniana i bardzo ciekawa lekcja. Mimo dużego wkładu pracy, jesteśmy dumni z naszych występów, a niektórzy nawet odkryli w sobie talent aktorski!

Monika Sadowska

Luiza Wojciechowska - Zoch

Teatr Teatr Teatr

Poprawiony: wtorek, 13 marca 2012 09:33