Twoja przeglądarka jest stara i nie obsługuje tej strony w poprawnym formacie
Proszę zaktualizować do nowszej wersji.
POBIERZ
Godło

Tu jesteś:

Strona główna Aktualności
Bezpieczne ferie w pigułce - najważniejsze zasady PDF Drukuj
Wpisany przez Dorota Kozieł-Kwaśniewska   
piątek, 14 stycznia 2022 12:56

Bezpieczne ferie

Ferie to czas odpoczynku i dobrej zabawy. Co zrobić, żeby w tym czasie uniknąć chorób i kontuzji? Przypominamy, jak dbać o bezpieczeństwo swoje i bliskich.

Wyjście na sanki, łyżwy, a nawet zwykły spacer pomaga poprawić krążenie i dotlenić organizm. Po wysiłku fizycznym wzrasta produkcja białych krwinek odpowiedzialnych za ochronę przed drobnoustrojami. Aktywna zabawa na śniegu sprawia, że wydzielają się endorfiny, czyli tzw. hormony szczęścia.

Co zrobić, oby zferii zimowych zostały wyłącznie dobre wspomnienia? Oto wskazówki:

ZASADY BEZPIECZEŃSTWA DOTYCZĄCE ZABAW NA ŚNIEGU, LODOWISKU I PODCZAS KULIGÓW:

Poprawiony: piątek, 14 stycznia 2022 13:05
Więcej…
 
PODSUMOWANIE SZKOLNEGO KONKURSU MATEMATYCZNA SZTAFETA DLA KLAS IV-V PDF Drukuj
Wpisany przez Dorota Kozieł-Kwaśniewska   
poniedziałek, 10 stycznia 2022 18:21

Projekt Matematyczna Sztafeta współfinansowany przez mFundację w grudniu 2021 roku dobiegł końca. W ramach projektu uczniowie klas IV-VIII mieli możliwość rozwijania zainteresowań matematycznych podczas zajęć dodatkowych, uczestniczyli w konkursach szkolnych i międzyszkolnych.

Na początku grudnia w naszej szkole przeprowadzony został konkurs matematyczny dla klas IV i V obejmujący umiejętności zaznaczania liczb na osi liczbowej, kolejności wykonywania działań na liczbach naturalnych, rozwiązywania zadań z treścią oraz obliczeń zegarowych i kalendarzowych. W konkursie wzięło udział 26 uczniów.

Poprawiony: poniedziałek, 10 stycznia 2022 18:32
Więcej…
 
CERTYFIKAT SZKOŁY PROMUJĄCEJ ZDROWIE PRZEDŁUŻONY PDF Drukuj
Wpisany przez Dorota Kozieł-Kwaśniewska   
poniedziałek, 10 stycznia 2022 18:13

Z przyjemnością otrzymaliśmy wiadomość Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty Kazimierza Mądzika o przedłużeniu ważności Certyfikatu Szkoły Promującej Zdrowie.

Przypomnijmy, że pierwszy certyfikat otrzymaliśmy w roku 2016 jako szkoła promująca zdrowie z ważnością do 31 sierpnia 2021 r. Po dokonaniu ewaluacji jako szkoła wystąpiliśmy o kolejny certyfikat, mając na uwadze dbałość całej społeczności szkolnej o profilaktykę i działania na rzecz zdrowia.

Poprawiony: poniedziałek, 10 stycznia 2022 18:21
Więcej…
 
KARTKA ŚWIĄTECZNA DLA HOSPICJUM PDF Drukuj
Wpisany przez Dorota Kozieł-Kwaśniewska   
poniedziałek, 10 stycznia 2022 18:07

Szkolne Koło PCK w miesiącu grudniu przeprowadziło wśród uczniów klas I -IV akcję charytatywną polegającą na kształceniu wrażliwości na potrzeby osób chorych, starszych i samotnych. Zadaniem uczniów było opracowanie kartki ż życzeniami świątecznymi dla podopiecznych Hospicjum w Busku-Zdroju Fundacji Gospodarczej Św. Brata Alberta w Kielcach Oddział w Busku-Zdroju. Zainteresowanie akcją było dość duże, szczególnie wśród najmłodszych uczniów naszej szkoły.

Poprawiony: poniedziałek, 10 stycznia 2022 18:12
Więcej…
 
O LEKU BEZ LĘKU - PROJEKT EDUKACYJNY PDF Drukuj
Wpisany przez Pawelec Elżbieta   
niedziela, 09 stycznia 2022 15:07

Ogólnopolski projekt edukacyjny „Mutyzm wybiórczy – o lęku bez lęku" skierowany do uczniów i wychowawców klas IV-VIII

W październiku i listopadzie zrealizowany został w klasie 4a ogólnopolski projekt edukacyjny: „Mutyzm wybiórczy – o lęku bez lęku" w ramach godzin wychowawczych. W realizację zaangażowani byli wszyscy uczniowie, wychowawca Barbara Siemieniec i psycholog szkolny Katarzyna Nowak.

Celem przedsięwzięcia było rozpowszechnienie wiedzy o zaburzeniu lękowym, jakim jest mutyzm wybiórczy. Milczące dzieci są w naszej placówce, są w naszej codzienności. Z powodu uczucia strachu często nie mają możliwości zabiegania o swoje prawa, nie mogą zasygnalizować swoich potrzeb i pragnień, nie są w stanie obronić się przed przemocą, osamotnieniem i izolacją.

Poprawiony: niedziela, 09 stycznia 2022 15:14
Więcej…
 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 1 z 229