Twoja przeglądarka jest stara i nie obsługuje tej strony w poprawnym formacie
Proszę zaktualizować do nowszej wersji.
POBIERZ
Godło

Tu jesteś:

Strona główna Aktualności
Inflacja co warto o niej wiedzieć, podstawy inwestowania. PDF Drukuj
Wpisany przez Dorota Kozieł-Kwaśniewska   
wtorek, 13 kwietnia 2021 16:13

28 marca 2021 roku uczniowie klas 8a i 8b w ramach realizacji I edycji programu ZŁOTE SZKOŁY NBP – „Giganci finansów osobistych" na lekcji wiedzy o społeczeństwie zapoznani zostali z podstawowymi informacjami dotyczącymi inflacji w gospodarce. Uczniowie dowiedzieli się co to jest inflacja, hiperinflacja, deflacja i recesja, jakie mogą być przyczyny, typy inflacji i jej wpływ na gospodarkę.

Poprawiony: wtorek, 13 kwietnia 2021 16:17
Więcej…
 
III Wojewódzki Konkurs Wiedzy o Kulturze Stanów Zjednoczonych FOCUS ON THE USA-CZAS NA PODSUMOWANIE PDF Drukuj
Wpisany przez Pawelec Elżbieta   
środa, 07 kwietnia 2021 06:11

Za nami finał i uroczysta gala III Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o Kulturze Stanów Zjednoczonych FOCUS ON THE USA organizowanego przez naszą szkołę w partnerstwie z Konsulatem Generalnym Stanów Zjednoczonych w Krakowie.

26 marca 2021 r. na platformie cyfrowej ZOOM o tytuł laureata walczyło 33 uczniów klas siódmych i ósmych reprezentujących szkoły podstawowe z całego województwa świętokrzyskiego. Finaliści zostali wyselekcjonowani w drodze eliminacji spośród 71 zgłoszonych do udziału w Konkursie uczniów. Składająca się z pracowników Konsulatu Komisja Konkursowa sprawdziła wiedzę uczniów z wybranych, określonych Regulaminem Konkursu, numerów elektronicznego czasopisma „Zoom in on America", dostępnego na stronie internetowej Konsulatu Generalnego Stanów Zjednoczonych pod adresem http://www.usinfo.pl/zoom/.

Poprawiony: środa, 07 kwietnia 2021 08:56
Więcej…
 
WARSZTATY WIELKANOCNE W KLASACH I PDF Drukuj
Wpisany przez Pawelec Elżbieta   
czwartek, 01 kwietnia 2021 13:19

Okres przygotowań do Świąt Wielkanocnych to szczególna okazja do poznania przez dzieci polskich tradycji świątecznych. Uczniowie klas I wraz z rodzicami i rodzeństwem uczestniczyli w warsztatach wielkanocnych online, podczas których wykonali piękne ozdoby świąteczne. Dzieci wykonały świąteczne stroiki, wesołe zajączki i piękne pisanki. Serdecznie dziękujemy rodzicom, którzy razem ze swoimi pociechami wzięli udział w zajęciach i życzymy zdrowych, radosnych i rodzinnych Świąt Wielkanocnych.

E.T, M.K

WARSZTATY WIELKANOCNE W KLASACH IWARSZTATY WIELKANOCNE W KLASACH I

Poprawiony: niedziela, 04 kwietnia 2021 15:49
 
PAMIĘTAMY O NASZYM PATRONIE PDF Drukuj
Wpisany przez Pawelec Elżbieta   
czwartek, 01 kwietnia 2021 20:20

2 kwietnia 2005 roku Nasz Kochany Ojciec Święty "Powrócił do domu Ojca".

Wiadomość o śmierci papieża ogłosił tysiącom modlących się w Watykanie ludzi arcybiskup Leonardo Sandri, mówiąc: "Najdrożsi bracia i siostry, o godzinie 21.37 nasz najukochańszy Ojciec Święty Jan Paweł II powrócił do domu Ojca". W Polsce odejściu papieża towarzyszył dźwięk dzwonu Zygmunt na Wawelu. 16 października 1978 r. ogłosił on wybór Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową, 2 kwietnia 2005 r. żegnał papieża Polaka.

Mija już 16 lat...

Uczniowie klasy 6c upamiętnili rocznicę śmierci Ojca Świętego Jana Pawła II krótkim występem, do którego obejrzenia zapraszamy.

rocznica

Poprawiony: piątek, 02 kwietnia 2021 04:11
 
„Czego Jaś się nie nauczy, tego Jan nie będzie umiał”- uczniowie klas 7a,7b poznają prawa konsumenta. PDF Drukuj
Wpisany przez Dorota Kozieł-Kwaśniewska   
poniedziałek, 29 marca 2021 17:42

Wiedzę i umiejętności należy zdobywać w wieku młodzieńczym. Giganci finansów osobistych to program o finansach zainicjowany przez Narodowy Bank Polski, a realizowany przez uczniów naszej szkoły. Młodzi ludzie oswajają się z wiedzą o planowaniu i kontroli wydatków oraz o szeroko pojętej ekonomii. 22 marca uczniowie klas 7a i 7b uczestniczyli w lekcjach dotyczących bezpiecznych zakupów oraz poznali prawa konsumenta.

Poprawiony: poniedziałek, 29 marca 2021 17:45
Więcej…
 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 1 z 206