Twoja przeglądarka jest stara i nie obsługuje tej strony w poprawnym formacie
Proszę zaktualizować do nowszej wersji.
POBIERZ
Godło

Tu jesteś:

Strona główna Aktualności UDZIAŁ NASZYCH UCZNIÓW W INTEGRACYJNYM TURNIEJU SZACHOWYM
UDZIAŁ NASZYCH UCZNIÓW W INTEGRACYJNYM TURNIEJU SZACHOWYM PDF Drukuj
Wpisany przez Dorota Kozieł-Kwaśniewska   
środa, 02 października 2019 17:12

W dniu 21 września 2019 r. w Powiatowym Międzyszkolnym Ośrodku Sportowym odbył się Integracyjny Turniej Szachowy zorganizowany przez Klub Sportowy Szach-Mag w Busku-Zdroju. Konkurs przeprowadzony był w czterech grupach: A (uczestnicy do 8 lat), B (uczestnicy do12 lat), C (uczestnicy do18 lat) oraz D (powyżej 18 roku życia). Dodatkowo dla młodszych graczy zapewnione będą ciekawe atrakcje: malowanie buzi najmłodszym uczestnikom, konkurs plastyczny o tematyce szachowej oraz konkurs języka angielskiego ze słownictwa szachowego (do lat 12).

W turnieju uczestniczyło ponad 90 uczestników z całego województwa. Szachy w naszej szkole cieszą się dużym zainteresowaniem, zatem w rozgrywkach nie zabrakło również uczniów z klas III-V w dwóch grupach B i C. Naszą szkołę reprezentowali: Wiktoria Królak, Kryspin Markowski, Daniel Marzec, Karolina Sala, Wiktoria Woźniak, Maja Zachara Franciszek Pawelec, Adam Brożek, Kacper Kantur i Igor Molenda. Konkurencja była ogromna. Uczniowie walczyli dzielnie do końca uczestnicząc w siedmiu rundach rozgrywanych w systemie szwajcarskim po 15 minut. W konkursie plastycznym o tematyce szachowej nasza uczennica klasy trzeciej Wiktoria Królak uzyskała III miejsce, zaś wyróżnienie za plakat z wieżą szachową otrzymała Karolina Sala. Uczniowie Franciszek Pawelec, Wiktoria Woźniak, Kacper Kantur wylosowali nagrody za udział w postaci biletu na wybrany seans filmowy w kinie. Każdy uczestnik oprócz emocjonującej zabawy miał zagwarantowaną nagrodę. Był to słodki upominek z drobiazgiem elektronicznym.

Zwycięzcom tego turnieju należą się gratulacje, a wszystkim uczestnikom życzenia wytrwałości i sukcesów w kolejnych zmaganiach szachowych.

Elżbieta Stramska

Integracyjny Turniej SzachowyIntegracyjny Turniej SzachowyIntegracyjny Turniej SzachowyIntegracyjny Turniej Szachowy

Integracyjny Turniej Szachowy

Poprawiony: środa, 02 października 2019 17:21