Twoja przeglądarka jest stara i nie obsługuje tej strony w poprawnym formacie
Proszę zaktualizować do nowszej wersji.
POBIERZ
Godło

Tu jesteś:

Strona główna Aktualności „Akademia Bezpiecznego Puchatka”
„Akademia Bezpiecznego Puchatka” PDF Drukuj
Wpisany przez Dorota Kozieł-Kwaśniewska   
środa, 18 marca 2020 20:07

„Akademia Bezpiecznego Puchatka”  O BEZPIECZEŃSTWIE - W SZKOLE, W DOMU, NA DRODZE I W SIECI POWINNY ZAWSZE PAMIĘTAĆ CIEKAWE ŚWIATA DZIECI - to hasło, które towarzyszyło realizacji tegorocznej XI już edycji ogólnopolskiego programu „Akademia Bezpiecznego Puchatka".

Nasi pierwszoklasiści uczestniczyli w ogólnopolskim programie „Akademia Bezpiecznego Puchatka". W czasie realizacji programu uczniowie poszerzali swoją wiedzę dotyczącą bezpieczeństwa w domu, w drodze do szkoły, w szkole oraz w Internecie. Realizacja scenariuszy zajęć odbywała się na podstawie proponowanych przez organizatora materiałów edukacyjnych otrzymanych drogą elektroniczną. Otrzymane scenariusze lekcyjne oparte były na metodach efektywnego zapamiętywania, treningu koncentracji oraz technikach selekcji informacji i rozwijania kreatywności. Ponadto uczniowie uczestniczyli w praktycznych zajęciach na przejściu dla pieszych, uczyli się przepisowego poruszania się po drodze oraz zasad bezpiecznej zabawy podczas przerw. Podsumowaniem uczestnictwa w programie „Akademia Bezpiecznego Puchatka" był udział w Ogólnopolskim Teście Wiedzy o Bezpieczeństwie rozwiązywanym on-line. Składał się on z 15 pytań. Do testu przystąpiło 41 pierwszaków. Realizacja zadań wynikających z programu okazała się godną uwagi inwestycją w bezpieczną przyszłość naszych dzieci, które wykazały się dużą wiedzą w tematyce bezpieczeństwa w domu, w szkole, w drodze do szkoły i w Internecie. W wyniku podjętych działań szkoła po raz kolejny otrzymała Certyfikat „Akademii Bezpiecznego Puchatka", a pierwszoklasiści z klas Ia i Ib otrzymali Dyplomy Bezpiecznego Puchatka.

J.K., R.W.

„Akademia Bezpiecznego Puchatka”  „Akademia Bezpiecznego Puchatka”  „Akademia Bezpiecznego Puchatka”  „Akademia Bezpiecznego Puchatka”

„Akademia Bezpiecznego Puchatka”

Poprawiony: środa, 18 marca 2020 20:16