Twoja przeglądarka jest stara i nie obsługuje tej strony w poprawnym formacie
Proszę zaktualizować do nowszej wersji.
POBIERZ
Godło

Tu jesteś:

Strona główna Aktualności II Wojewódzki Konkurs Wiedzy o Kulturze Stanów Zjednoczonych FOCUS ON THE USA - FINAŁ I GALA ON-LINE
II Wojewódzki Konkurs Wiedzy o Kulturze Stanów Zjednoczonych FOCUS ON THE USA - FINAŁ I GALA ON-LINE PDF Drukuj
Wpisany przez Pawelec Elżbieta   
środa, 17 czerwca 2020 15:26

Pandemia nieoczekiwanie przeniosła finał II Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o Kulturze Stanów Zjednoczonych FOCUS ON THE USA, organizowanego przez naszą szkołę w partnerstwie z Konsulatem Generalnym Stanów Zjednoczonych w Krakowie, w przestrzeń wirtualną. W dn. 01-03.06.2020 r. na platformie ZOOM o tytuł laureata walczyło 57 uczniów klas siódmych i ósmych reprezentujących szkoły podstawowe z całego województwa świętokrzyskiego. Finaliści zostali wyselekcjonowani w drodze eliminacji spośród 210 zgłoszonych do udziału w Konkursie uczniów. Składająca się z pracowników Konsulatu Komisja Konkursowa sprawdziła wiedzę uczniów z wybranych, określonych Regulaminem Konkursu, numerów elektronicznego czasopisma „Zoom in on America", dostępnego na stronie internetowej Konsulatu Generalnego Stanów Zjednoczonych pod adresem http://www.usinfo.pl/zoom/.

W przestrzeni cyfrowej odbyła się również uroczysta gala podsumowująca II edycję Konkursu. 10 czerwca 2020 r. o godzinie 12:00 na platformie ZOOM spotkali się uczestnicy Konkursu, ich opiekunowie, a także organizatorzy Konkursu i zaproszeni goście. Otwarcia gali dokonał pan Przemysław Nowak, Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Zbludowicach. Pani Anna Majcher, koordynator Konkursu z ramienia szkoły, przybliżyła obecnym na spotkaniu gościom jego ideę, cele, tematykę oraz zasięg. Następnie pani Amy Steinmann, Konsul ds. Kultury, Prasy i Edukacji, poruszyła w swoim wystąpieniu kwestie różnic kulturowych oraz możliwości adaptacyjnych, a pani Bożena Piłat, koordynator Konkursu z ramienia Konsulatu Generalnego Stanów Zjednoczonych w Krakowie, przybliżyła zaproszonym gościom publikację „Zoom in on America", stanowiącą materiał źródłowy o kulturze Stanów Zjednoczonych, na podstawie której pracowali uczniowie przygotowując się do udziału w poszczególnych etapach Konkursu.

Punktem kulminacyjnym gali było oczywiście ogłoszenie wyników przez Komisję Konkursową. Laureatami tegorocznej edycji FOCUS ON THE USA zostali:

I miejsce: KAJA DĄBROWSKA, MIKOŁAJ KOWALSKI, KACPER MAJEWSKI

Zespół Placówek Oświatowych nr 1, Szkoła Podstawowa nr 28, ul. Szymanowskiego w Kielcach

Uczniów przygotowały do udziału w Konkursie panie Beata Dulnik oraz Monika Rozdziałowska.

II miejsce: MICHAŁ JABŁOŃSKI, AMELIA ŁAKOMIEC, JULIA SZWED

Szkoła Podstawowa Nr 27 im. K.K. Baczyńskiego ul. Marszałkowska 96 w Kielcach

Uczniów przygotowały do udziału w Konkursie panie Monika Wika oraz Emilia Łagowska.

III miejsce: MAJA KULINOWSKA, MAGDALENA LINOWSKA, JULIA WRZEŚNIAK

Szkoła Podstawowa im. Batalionów Chłopskich w Stopnicy

Uczniów przygotowała do udziału w Konkursie pani Katarzyna Kania-Wrześniak.

Wszyscy laureaci otrzymują podpisane przez Panią Konsul certyfikaty potwierdzające zwycięstwo oraz nagrody rzeczowe, których fundatorem są Konsulat Generalny Stanów Zjednoczonych w Krakowie oraz Rada Rodziców Publicznej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Zbludowicach. Za zajęcie I miejsca każdy z 3-osobowego zespołu uczniów otrzymuje miniwieżę LG, za zajecie II miejsca uczniowie otrzymują kamerkę GoPro, a za zajęcie III miejsca – ultra slim power banks.

Wszyscy finaliści oraz opiekunowie otrzymują jubileuszowe wydanie publikacji Konsulatu „The Best of Zoom in on America" oraz podpisane przez Panią Konsul Dyplomy - Certyfikaty Uczestnictwa i Certyfikaty dla Nauczycieli.

W związku z pandemią nagrody oraz dyplomy laureaci i uczestnicy finału odbierają indywidualnie w siedzibie Organizatora, tj. w Publicznej Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Zbludowicach.

Galę podsumowali zaproszeni goście - przedstawiciele władz wojewódzkich oraz lokalnych, a także instytucji wspierających rozwój edukacji, co dodatkowo podkreśliło rangę przedsięwzięcia i stanowiło wyróżnienie dla Organizatorów, Partnera i Uczestników Konkursu. Za gratulacje dla uczestników Konkursu i jego laureatów oraz słowa uznania dla naszej inicjatywy dziękujemy panu Zbigniewowi Koniuszowi, Wojewodzie Świętokrzyskiemu, panu Waldemarowi Sikorze, Burmistrzowi Miasta i Gminy Busko-Zdrój oraz pani Elżbiecie Szczęsnej-Kusak, Wizytator Kuratorium Oświaty.

Zapraszamy do galerii.

WYSTĄPIENIE PANI KONSUL – prezentacja o charakterze kulturowym / OGŁOSZENIE WYNIKÓW:

https://liblink.pl/NzuhcVUuPE

PODSUMOWANIE WOJEWODY ŚWIĘTOKRZYSKIEGO:

https://liblink.pl/B2LqzDn7QS

PODSUMOWANIE BURMISTRZA MIASTA I GMINY BUSKO-ZDRÓJ:

https://liblink.pl/SjoNB0ZKqa

Post na Facebooku U.S. Consulate Krakow:https://liblink.pl/3AZcdg8Zlr
Post na Instagramie USAKrakow:https://liblink.pl/DLClinvY0v

A.Majcher

FINAŁ I GALA ON-LINEFINAŁ I GALA ON-LINEFINAŁ I GALA ON-LINEFINAŁ I GALA ON-LINEFINAŁ I GALA ON-LINEfocus7FINAŁ I GALA ON-LINEFINAŁ I GALA ON-LINEFINAŁ I GALA ON-LINEFINAŁ I GALA ON-LINEFINAŁ I GALA ON-LINE

Poprawiony: środa, 17 czerwca 2020 18:25