Twoja przeglądarka jest stara i nie obsługuje tej strony w poprawnym formacie
Proszę zaktualizować do nowszej wersji.
POBIERZ
Godło

Tu jesteś:

Strona główna Aktualności APEL BEZPIECZEŃSTWA- BEZPIECZNE I ZDROWE WAKACJE
APEL BEZPIECZEŃSTWA- BEZPIECZNE I ZDROWE WAKACJE PDF Drukuj
Wpisany przez Dorota Kozieł-Kwaśniewska   
czwartek, 25 czerwca 2020 12:55

Bezpieczne wakacje

Szanowni Uczniowie,

W związku z zbliżającymi się wakacjami pragniemy zwrócić Waszą uwagę na kilka ważnych kwestii. Wakacje to czas, w którym odpoczywacie, nawiązujecie nowe przyjaźnie, odwiedzacie nowe miejsca, próbujecie nowych rzeczy. W tym roku będą one nieco odbiegać, od tego do czego jesteśmy przyzwyczajeni. W związku z wybuchem pandemii COVID-19, nadal będą obowiązywać nas niektóre ograniczenia. Dlatego tym bardziej musicie pamiętać o swoim i innych osób bezpieczeństwie w okresie wakacyjnym.

Ze zbiorników wodnych korzystajcie tylko pod nadzorem osób dorosłych i ratownika i to tylko z tych, które są oznaczone jako miejsca przeznaczone do kąpieli. Pamiętajcie, że nie można skakać do wody, ponieważ może to się skończyć poważnym urazem ciała lub nawet śmiercią! Zwróćcie również uwagę na przebywające w ich pobliżu owady. Stosujcie odpowiednie środki chroniące przez komarami, pszczołami, osami, szerszeniami.

Jeśli wybierzecie się do lasu, pamiętajcie, że dzikie zwierzęta to nie pluszaki- mogą być bardzo niebezpieczne! Jeśli widzisz nietypowo zachowujące się zwierzę, tym bardziej musicie być czujni- mogą być one nosicielami wścieklizny, która jest zabójcza dla ludzi. Ważne jest również to, by pamiętać o przebywających w lasach i wysokich łąkach kleszczach. By się przed nimi obronić, można zastosować odpowiednie środki chemiczne, dostosować ubranie (odzież zasłaniająca ciało) oraz po powrocie dokonać dokładnego obejrzenia ciała. Jeśli znajdziecie kleszcza- powiedzcie o nim rodzicom, pod żadnym pozorem nie próbujcie usunąć go sami! W lesie musicie również uważać na trujące grzyby, węże i owady, które mogą was użądlić.

Ważne jest też to, by dbać o odpowiednią ochronę- jeśli jest ciepło pamiętajcie o nakryciu głowy, okularach przeciwsłonecznych oraz stosowaniu kremów z filtrem UV. W czasie burzy znajdźcie bezpieczne miejsce- najlepiej przeczekajcie ją w domu. Pod żadnym pozorem nie chowajcie się pod wysokimi, samotnie stojącymi drzewami lub innymi wysokim przedmiotami. Jeśli wybieracie się na wycieczkę rowerową czy pieszą, pamiętajcie, by poinformować rodziców lub inną osobę dorosłą dokąd się wybieracie i jaką trasą będziecie się poruszać. Pamiętajcie również o zasadzie ograniczonego zaufania- podchodźcie z dystansem do nowo poznanych osób, nie ufajcie im bezgranicznie! Zwróćcie również uwagę na przyjmowanie odpowiedniej ilości płynów w czasie upałów- najlepsza będzie woda, soki. Jeśli znajdziecie się w niebezpiecznej sytuacji lub będziecie takiej świadkiem jak najszybciej poinformujcie o tym osobę dorosłą. Nie zapomnijcie o numerze alarmowym 112, 997 - Policja, 998 - Państwowa Straż Pożarna, 999 - Państwowe Ratownictwo Medyczne.

Mamy nadzieję, że wakacje spędzicie radośnie i bezpiecznie. Chcemy życzyć wam zdobycia wielu wspaniałych wspomnień, poznania ciekawych osób, zdobycia nowych umiejętności. Wierzymy, że te dwa miesiące pozwolą wam odpowiednio wypocząć i nabrać sił na nowy rok szkolny i wszystkie wyzwania, które ze sobą przyniesie. Spędźcie wakacje bezpiecznie! Należy pamiętać, że żaden zbiór zasad nie gwarantuje 100% skuteczności. Nic nie zastąpi rozsądku, odpowiedzialności i ostrożności!

Zespół PPP

wakacje

Szanowni Rodzice,

Zbliżają się wakacje. Jest to czas, w którym wasze dzieci a nasi uczniowie spędzają poza murami szkoły. Dlatego ważne, jest to, by szczególnie zwrócić uwagę na ich bezpieczeństwo. Tegoroczne wakacje będą nieco odmienne od tych, do których się przyzwyczailiśmy. Na dzieci czyha nowe niebezpieczeństwo wywołane Covid-19. W związku z tym, polecamy przed wyjazdem dziecka na wakacje zapoznanie się z wytycznymi MEN, GIS i MZ dla organizatorów wypoczynku dzieci i młodzieży w 2020 r. Warto również sprawdzić, czy miejsce i organizator wyjazdu zapewniają wszystkie niezbędne w aktualnej sytuacji środki bezpieczeństwa. Życzymy Państwu i Państwa Dzieciom zdrowych i spokojnych wakacji.

Zespół PPP

Poprawiony: czwartek, 25 czerwca 2020 13:07