Twoja przeglądarka jest stara i nie obsługuje tej strony w poprawnym formacie
Proszę zaktualizować do nowszej wersji.
POBIERZ
Godło

Tu jesteś:

Strona główna Aktualności Wrześniowe spotkanie policjantów z uczniami 
Wrześniowe spotkanie policjantów z uczniami  PDF Drukuj
Wpisany przez Dorota Kozieł-Kwaśniewska   
czwartek, 08 października 2020 17:47

We wrześniu zaczął się kolejny rok szkolny, czyli na drogach pojawiły się dzieci i młodzież, które pojedynczo lub w grupach korzystają z przejść dla pieszych, poboczy oraz dojeżdżają do szkoły autobusami.

Zapewnienie bezpieczeństwa w tym szczególnym okresie jest jednym z zadań rodziców, opiekunów, policji, a także szkoły. Aby zapobiegać niebezpieczeństwu, jakie może spotkać dzieci odbyły się spotkania ( z zachowaniem reżimu sanitarnego) funkcjonariuszy z uczniami naszej szkoły.

29 września 2020r, odbyły się spotkania poświęcone bezpieczeństwu w ruchu drogowym dzieci i młodzieży. Pogadankę poprowadzili funkcjonariusze z KPP z Buska- Zdroju:asp. Martyna Grzegorczyk, mł.asp. Sebastian Wiśniewski oraz st.post. Jaguś Angelika.

W spotkaniu uczestniczyli wszyscy uczniowie naszej szkoły. Spotkania podzielone były na 3 grupy. Najmłodsze dzieci miały okazję porozmawiać z Policjantami o zachowaniu bezpieczeństwa w drodze do i ze szkoły, o bezpiecznym przechodzeniu przez ulicę, prawidłowym zachowaniu się podczas jazdy rowerem. Nasi Goście zwrócili uwagę na niebezpieczeństwa, jakie mogą czyhać na dziecko na drodze, omówili sposoby unikania lub pokonywania ich. Funkcjonariusze uczulili uczniów, aby zawsze pamiętali o zapinaniu pasów podczas podróży samochodem oraz jeździe w foteliku. Przypomnieli, że przywilej jazdy na przednim siedzeniu samochodu dotyczy tylko tych, którzy mają ukończone 12 lat. Ponadto podkreślili, jak ważną rolę pełnią elementy odblaskowe.

W klasach VI- VIII tematyka spotkania dotyczyła również odpowiedzialności karnej, jaką mogą ponieść nieletni za swoje czyny, bezpieczeństwem w drodze do szkoły, w szkole i w domu oraz wszelkiego rodzaju zagrożeniami wynikającymi z nieodpowiedzialnego zachowania, jak również profilaktyką uzależnień i szkodliwości społecznej.

Spotkania z funkcjonariuszami Policji są jednym z działań wychowawczo- profilaktycznych prowadzonych przez szkołę i realizowanych w ramach programu wychowawczo- profilaktycznego.

Uczniowie, grono pedagogiczne i dyrekcja dziękują funkcjonariuszom za przeprowadzenie spotkania.

Opracowanie: Zespół ppp.

Wrześniowe spotkanie policjantów z uczniamiWrześniowe spotkanie policjantów z uczniami

Wrześniowe spotkanie policjantów z uczniamiWrześniowe spotkanie policjantów z uczniami

Poprawiony: czwartek, 08 października 2020 17:59