Twoja przeglądarka jest stara i nie obsługuje tej strony w poprawnym formacie
Proszę zaktualizować do nowszej wersji.
POBIERZ
Godło

Tu jesteś:

Strona główna Aktualności MULTIMEDIALNA INFOGRAFIKA – lekcja otwarta informatyki w klasie 6b.
MULTIMEDIALNA INFOGRAFIKA – lekcja otwarta informatyki w klasie 6b. PDF Drukuj
Wpisany przez Dorota Kozieł-Kwaśniewska   
poniedziałek, 12 października 2020 18:02

„Lekcja: Enter" to projekt edukacji cyfrowej skierowany do nauczycieli i dyrektorów szkół podstawowych i ponadpodstawowych, w ramach którego prowadzone są szkolenia z doskonalenia kompetencji cyfrowych. Udział w projekcie nauczycielek pani Beaty Ogunowskiej i pani Barbary Więckowskiej stał się inspiracją do przygotowania i przeprowadzenia otwartej lekcji informatyki. Zaproszenie do fantastycznego świata grafiki od swoich nauczycielek otrzymali uczniowie klasy 6 b w dniu 8 października 2020 podczas lekcji informatyki odbyli spotkanie o charakterze warsztatu wprowadzającego do pracy w Canvie.

Canva to program graficzny online, który pomaga w tworzeniu najróżniejszych projektów graficznych: od banerów internetowych, infografik, prezentacji poprzez wizytówki, aż po plakaty i ulotki reklamowe przeznaczone do druku. Znajdują się tu narzędzia do edycji własnych zdjęć i szablony pomagające w projektowaniu, a także biblioteka ilustracji i zdjęć, które można wykorzystywać w swoich projektach. Szablonów jest do dyspozycji ponad 60 tysięcy. Z Canvy korzysta... 2 miliony użytkowników, ponad 200 000 organizacji. To naprawdę przydatne narzędzie.

Podczas lekcji uczniowie w parach wykonali infografikę przedstawiającą ważną dla nich tematykę. Wykorzystali zasoby edukacyjne ze strony www.canva.com.pl. Uczniowie zdobywali umiejętności kluczowe w zakresie nauczania (traktowanie wiadomości przedmiotowych w sposób integralny i kreatywny), w zakresie wykorzystania zdobytej wiedzy w praktyce (efektywne współdziałanie w grupie i budowanie więzi, rozwiązywanie problemów w sposób twórczy, odnoszenie do praktyki zdobytej wiedzy oraz potrzebnych doświadczeń i nawyków) oraz w sferze wychowawczej (uczeń ma świadomość życiowej użyteczności zajęć).

Beata Ogunowska

Barbara Więckowska

MULTIMEDIALNA INFOGRAFIKAMULTIMEDIALNA INFOGRAFIKA

MULTIMEDIALNA INFOGRAFIKAMULTIMEDIALNA INFOGRAFIKAMULTIMEDIALNA INFOGRAFIKA

Poprawiony: poniedziałek, 12 października 2020 18:11