Twoja przeglądarka jest stara i nie obsługuje tej strony w poprawnym formacie
Proszę zaktualizować do nowszej wersji.
POBIERZ
Godło

Tu jesteś:

Strona główna Aktualności Zdrowie ważna rzecz Program Edukacyjny „ Nie pal przy mnie, proszę"– zrealizowany w klasach I – III
Zdrowie ważna rzecz Program Edukacyjny „ Nie pal przy mnie, proszę"– zrealizowany w klasach I – III PDF Drukuj
Wpisany przez Dorota Kozieł-Kwaśniewska   
środa, 23 czerwca 2021 10:28

Program Edukacyjny „ Nie pal przy mnie, proszę

Program " Nie pal przy mnie, proszę "– realizowany był w naszej szkole przy współpracy z Powiarową Stacją Sanitarno- Epidemiologiczną w Busku- Zdroju. Obejmował uczniów klas I – III.

Program miał charakter profilaktyczny. Zawierał dostosowane do wieku dzieci treści, które dotyczyły zdrowia oraz sytuacji, kiedy inne osoby palą przy nich papierosy.

Dzieci uczestniczyły w cyklu zajęć warsztatowych, o tematyce:

• Zajęcia 1. Co to jest zdrowie?

• Zajęcia 2. Od czego zależy nasze zdrowie?

• Zajęcia 3. Co i dlaczego szkodzi zdrowiu?

• Zajęcia 4. Co robić, gdy moje zdrowie jest zagrożone?

• Zajęcia 5. Nie pal przy mnie, proszę.

Uczniowie przystąpili do realizacji programu z dużym zaangażowaniem. Podczas zajęć zostały wykorzystane różne materiały promujące zdrowie. Wiele radości dostarczyły dzieciom zajęcia z „ wiewiórką". Stosowano metody aktywizujące: burza mózgów, doświadczenia, wiersze, krzyżówki, układanki, drama, wizualizacja itp.

Cele zostały osiągnięte.Dzieci uporządkowały i poszerzyły wiadomości na temat zdrowia, uświadomiły sobie, że same mogą unikać szkodliwych dla zdrowia sytuacji, poznały sposoby zachowań w sytuacjach, gdy inni ludzie palą przy nich papierosy.

Podsumowaniem programu był konkurs plastyczny „Nie pal przy mnie proszę". Prace zostały ocenione i nagrodzone podczas spotkania z policjantami upominkami i dyplomami.

Zajęcia w ramach opisywanego programu cieszyły się dużym zainteresowaniem ze strony dzieci, które chętnie wykonywały polecenia i zadania.

Opracowanie: koordynator programu Marzena Moczulska

Program Edukacyjny „ Nie pal przy mnie, proszęProgram Edukacyjny „ Nie pal przy mnie, proszęProgram Edukacyjny „ Nie pal przy mnie, proszę

Program Edukacyjny „ Nie pal przy mnie, proszęProgram Edukacyjny „ Nie pal przy mnie, proszę

Poprawiony: środa, 23 czerwca 2021 10:35