Twoja przeglądarka jest stara i nie obsługuje tej strony w poprawnym formacie
Proszę zaktualizować do nowszej wersji.
POBIERZ
Godło

Tu jesteś:

Strona główna Informacje przedszkolaka REALIZACJA PROJEKTU EKOLOGICZNEGO „SZKOLNE PRZYGODY GANGU FAJNIAKÓW” I ZWYCIĘSTWO W KONKURSIE OGÓLNOPOLSKIM
REALIZACJA PROJEKTU EKOLOGICZNEGO „SZKOLNE PRZYGODY GANGU FAJNIAKÓW” I ZWYCIĘSTWO W KONKURSIE OGÓLNOPOLSKIM PDF Drukuj
ODDZIAŁY PRZEDSZKOLNE
Wpisany przez Dorota Kozieł-Kwaśniewska   
poniedziałek, 15 lutego 2021 20:52

Od września do grudnia 2020 roku dzieci w oddziałach przedszkolnych 0 A i 0B uczyły się postaw ekologicznych z Fajniakami. Nauczyciele uczestniczący w projekcie ekologicznym „Szkolne Przygody Gangu Fajniaków" przybliżali dzieciom magię natury, ucząc wrażliwości ekologicznej i troski o środowisko każdego dnia. W materiałach, które szkoła otrzymała od organizatora projektu – właściciela sieci sklepów Biedronka znajdowały się maskotki nowych bohaterów Gangu Fajniaków, książki z opowiadaniami o tematyce ekologicznej oraz zestaw naklejek-odznak do nagradzania ekologicznych postaw wśród uczniów.

Były to inspiracje do wspólnego działania nauczycieli i dzieci na rzecz naszej planety. Zajęcia podzielone były na cztery filary tematyczne odpowiadające żywiołom natury: Woda, Ziemia, Ogień, Powietrze, a każdemu patronowali odpowiedni bohaterowie Gangu Fajniaków.

Po przeprowadzeniu cyklu zajęć o ekologii dzieci z oddziałów zerowych naszej szkoły przystąpiły do ogólnopolskiego konkursu „Szkolne przygody Gangu Fajniaków". W każdym obszarze tematycznym do konkursu każde dziecko przygotowywało na zajęciach w oddziale przedszkolnym pracę plastyczną, np. w obszarze Ziemia były to prace plastyczno-techniczne ilustrujące drzewa, a w obszarze Woda były to prace plastyczne kropelek wody. Szczęśliwcami byli uczniowie oddziału 0 „a", którzy zostali wpisani na ogólnopolską listę zwycięzców działań ekologicznych. Zwycięstwo naszej szkoły w kategorii żywiołu Ziemia znajduje się w wykazie pod numerem 19 z informacją w poniższym linku: https://szkolneprzygodyfajniakow.pl/documents/Lista_Zwyciezcow-Ziemia.pdf

Dzieci oddziału 0 „a" otrzymały nagrody rzeczowe – maskotki oraz dyplomy, które dzieciom wręczyła nasza Pani Dyrektor. Był to bardzo radosny dzień dla dzieci - z zapałem układały wyrazy z literek i ćwiczyły liczenie z kostkami do gry i liczmanami. Ćwiczenia kończyły opowiadania z Fajniakami.

Elżbieta Stramska

Monika Czaja

„SZKOLNE PRZYGODY GANGU FAJNIAKÓW”„SZKOLNE PRZYGODY GANGU FAJNIAKÓW”„SZKOLNE PRZYGODY GANGU FAJNIAKÓW”

„SZKOLNE PRZYGODY GANGU FAJNIAKÓW”„SZKOLNE PRZYGODY GANGU FAJNIAKÓW”„SZKOLNE PRZYGODY GANGU FAJNIAKÓW”„SZKOLNE PRZYGODY GANGU FAJNIAKÓW”

Poprawiony: poniedziałek, 15 lutego 2021 21:01