Twoja przeglądarka jest stara i nie obsługuje tej strony w poprawnym formacie
Proszę zaktualizować do nowszej wersji.
POBIERZ
Godło

Tu jesteś:

Strona główna Młody matematyk
Młody matematyk
MŁODY MATEMATYK – MISTRZ MYŚLENIA – PROJEKT TRWA PDF Drukuj
Wpisany przez Dorota Kozieł-Kwaśniewska   
piątek, 20 października 2017 17:12

W bieżącym roku szkolnym do końca grudnia 2017 r. chętni uczniowie klas IV-VII kontynuują realizację projektu przy współpracy z Fundacją mBanku, którego inauguracja rozpoczęła się w czerwcu. Uczniowie metodami warsztatowymi przygotowują się do finału projektu, którego zwieńczeniem będzie Międzyszkolny Konkurs Matematyczny podczas Festiwalu Matematyki. Odbędzie się on w grudniu dla uczniów z terenu miasta i gminy Busko-Zdrój.

Poprawiony: piątek, 20 października 2017 17:21
Więcej…
 
INAUGURACJA PROJEKTU „MŁODY MATEMATYK – MISTRZ MYŚLENIA” PDF Drukuj
Wpisany przez Dorota Kozieł-Kwaśniewska   
niedziela, 18 czerwca 2017 10:37

W wielu opiniach matematyka uważana jest za przedmiot trudny i niestety niezbyt lubiany zarówno przez dorosłych, młodzież jak i dzieci. Ważnymi i priorytetowymi działaniami nauczycieli matematyki są starania zmierzające do przełamania tego stereotypu. Dążymy do tego, aby uczniowie już od najmłodszych lat nie bali się matematyki oraz chętnie podejmowali różne zadania – problemy mające na celu zrozumienie, poznanie i polubienie tej dziedziny nauki.

Poprawiony: niedziela, 18 czerwca 2017 10:43
Więcej…
 
PROJEKT EDUKACYJNY MŁODY MATEMATYK - MISTRZ MYŚLENIA PDF Drukuj
Wpisany przez Dorota Kozieł-Kwaśniewska   
poniedziałek, 29 maja 2017 18:42

Adresaci projektu: uczniowie klas IV-VII szkół podstawowych Gminy Busko-Zdrój

Czas realizacji: czerwiec – grudzień 2017 rok.

Formy pracy: warsztatowa, eliminacje konkursowe

Cele projektu:

- poszerzenie wiedzy i umiejętności z zakresu podstawy programowej z matematyki,

- kształcenie umiejętności rozwiązywania zadań problemowych ,

- dokonywanie właściwego wyboru metod do rozwiązywania problemów,

- ćwiczenie umiejętności wnioskowania,

- rozwijanie umiejętności dzielenia się swoją wiedzą i doświadczeniem oraz prawidłowego działania w sytuacjach współzawodnictwa

Projekt realizowany będzie podczas dodatkowych lekcji matematyki z zastosowaniem technik informatycznych, plastycznych, technicznych np. nowatorskie uczenie się geometrii poprzez wykorzystanie igły, matematycznego sita od września 2017/2018.

Podsumowaniem projektu będzie festiwal naukowy, podczas którego dzieci zaprezentują efekty swoich prac oraz rozstrzygnięte zostaną konkursy matematyczne zorganizowane w trakcie trwania projektu oraz konkurs międzyszkolny.

W ramach projektu będą realizowane między innymi tematy zajęć: "NIE TYLKO CAŁOŚCI - CZYLI UŁAMKI I ICH ZASTOSOWANIA", "PODRÓŻE W CZASIE - OBLICZENIA Z KALENDARZEM I ZEGAREM", "WIELKIE WYPRAWY - LICZYMY SPRYTNIE DUŻE LICZBY", "LICZENIE, WAŻENIE I MIERZENIE W PRAKTYCE", "GEOMETRYCZNE BUDOWLE PRZESTRZENNE". Opracowane scenariusze zajęć zostaną przesłane do szkół podstawowych z terenu Gminy Busko-Zdrój. Nauczyciele będą mogli je wykorzystać podczas zajęć pozalekcyjnych. Na podsumowanie zorganizowany zostanie konkurs dla uczniów Gminy Busko-Zdrój. Konkurs będzie polegał na rozwiązaniu zadań tekstowych opracowanych przez nauczycieli szkół biorących udział w konkursie oraz uczniów.

Poprawiony: poniedziałek, 29 maja 2017 18:45