Twoja przeglądarka jest stara i nie obsługuje tej strony w poprawnym formacie
Proszę zaktualizować do nowszej wersji.
POBIERZ
Godło

Tu jesteś:

Strona główna eTwinning WIDEOKONFERENCJA ZE SŁOWENIĄ
WIDEOKONFERENCJA ZE SŁOWENIĄ PDF Drukuj
Wpisany przez Dorota Kozieł-Kwaśniewska   
wtorek, 06 kwietnia 2021 09:09

30 marca o godzinie 10:30 uczniowie klasy 3A wzięli udział w wideokonferencji ze szkołą Osnovna šola Oskarja Kovačiča w Słowenii. Rozmowę rozpoczęliśmy od przywitania i przedstawienia się wszystkich uczniów, a następnie obie szkoły partnerskie dokonały autoprezentacji. Mieliśmy możliwości obejrzenia na żywo spaceru po szkole naszych partnerów, ze względu na to, że nauka tam wciąż odbywa się stacjonarnie.

Następnie zagraliśmy w przygotowany wcześniej przez oba państwa quiz wiedzy o naszej ojczyźnie. Gry zostały wykonane za pomocą aplikacji KAHOOT. Uczniowie świetnie się bawili udzielając odpowiedzi na pytania. Okazało się, że wiedzą bardzo dużo o Słowenii, gdyż na wszystkie pytania odpowiedzieli poprawnie.

Po quizie o państwach przyszedł czas na sprawdzenie znajomości słownictwa w języku angielskim. Obie drużyny zmierzyły się w kolejnej grze tym razem przygotowanie na portalu Wordwall. Okazało się, że wszyscy uczniowie świetnie znają nazwy zwierząt w języku angielski. Oba państwa nie popełniły ani jednego błędu, dlatego „starcie" zakończyło się remisem.

Ostatnim etapem naszego spotkania był panel dyskusyjny. Uczniowie obu państw zadawali sobie nawzajem pytania o: hobby, ulubiony: kolor, przedmiot szkolny oraz gry. Jakże wielkie było zaskoczenie dzieci gdy okazało się, że pomimo iż nasze państwa dzielą setki kilometrów to mają te same pasje, a nawet lubią te same gry.

Całe spotkanie odbyło się przy użyciu aplikacji ZOOM. Wideokonferencja była ekscytującym doświadczeniem dla wszystkich. Nie co dzień mamy możliwość rozmowy z rówieśnikami z innych państw, szczególnie w czasach pandemii. Mamy nadzieje, że to nie ostatnie tego typu spotkanie. Już 7 kwietnia uczniowie klasy 4 będą mieli możliwość spotkania się ze swoimi wirtualnymi kolegami, tym razem z Turcji.

M. Durlik

WIDEOKONFERENCJA ZE SŁOWENIĄWIDEOKONFERENCJA ZE SŁOWENIĄWIDEOKONFERENCJA ZE SŁOWENIĄ

WIDEOKONFERENCJA ZE SŁOWENIĄWIDEOKONFERENCJA ZE SŁOWENIĄWIDEOKONFERENCJA ZE SŁOWENIĄ

Poprawiony: wtorek, 06 kwietnia 2021 09:17