Twoja przeglądarka jest stara i nie obsługuje tej strony w poprawnym formacie
Proszę zaktualizować do nowszej wersji.
POBIERZ
Godło

Tu jesteś:

Strona główna SZKOŁA W RUCHU
SZKOŁA W RUCHU
„Szkoła w ruchu” – mali sportowcy z klasy I PDF Drukuj
Wpisany przez Dorota Kozieł-Kwaśniewska   
poniedziałek, 20 stycznia 2014 23:10

RUCH TO ZDROWIE

Zabawy na świeżym powietrzu wyzwalają naturalną radość dziecka, pobudzają apetyt, sprzyjają utrzymaniu ciała we właściwej kondycji.     Dobrze, jeżeli stworzone warunki na placu zabaw, inspirują dziecko do ruchu, wzmacniają wiarę we własne siły i możliwości. Taki jest właśnie plac zabaw w Kurozwękach, gdzie klasa I mogła się beztrosko bawić pod czujnym okiem opiekunów.

ruch to zdrowie  ruch to zdrowie ruch to zdrowie

ruch to zdrowie ruch to zdrowie

ZAJĘCIA SPORTOWO - REKREACYJNE

W celu jak najlepszej realizacji wymagań określonych w podstawie programowej, każda szkoła powinna, w miarę swoich możliwości, posiadać ofertę zajęć wychowania fizycznego zgodną z oczekiwaniami i potrzebami uczniów. Sprzyja temu realizacja projektu "Szkoła w ruchu", w którym to projekcie nasza szkola bierze udział. Praca szkoły to nie tylko zajęcia dydaktyczne, wychowawcze czy opiekuńcze. Dla rozwoju sprawności fizycznej i kształtowania prozdrowotnych  postaw dzieci i młodzieży istotna jest szkolna oferta zajęć sportowo-rekreacyjnych. Zajęcia te mogą być ważne nie tylko dla uczniów i konkretnej szkoły, ale w naturalny sposób mogą integrować społeczność lokalną np. wokół ważnego wydarzenia sportowego czy ważnej osoby.

Zajęcia z wychowania fizycznego w szkole dają dzieciom dużo radości. Pierwszaki skaczą na skakankach, kręcą hula-hopa, tańczą rock and roll'a i grają w "zbijanego". Ruch to zdrowie, każdy pierwszak Ci to powie.

 szkoła w ruchu szkoła w ruchu szkoła w ruchu 

szkoła w ruchu szkoła w ruchu szkoła w ruchu

szkoła w ruchu szkoła w ruchu szkoła w ruchu

szkoła w ruchu szkoła w ruchu szkoła w ruchu

szkoła w ruchu szkoła w ruchu

  

 

Klasa I umie już pływać.

Pan Rajmund Paw, instruktor pływania i ojciec jednej z uczennic podjął się nauki pływania w tej klasie. Dzieci chętnie uczestniczą co tydzień w zajęciach na basenie. Ta umiejętność w życiu jest bezcenna i rozwija fizycznie dzieci. Wizyta na basenie relaksuje i poprawia samopoczucie. To niezaprzeczalny fakt, wynikający z dobroczynnego wpływu na organizm wytwarzanych w czasie wysiłku endorfin, czyli hormonów szczęścia. Pływanie można porównać do biegania lub jazdy na rowerze. Jest jak ćwiczenia aerobowe, wzmacnia mięśnie, podnosi tętno i szybkość bicia serca  - czyli zwiększa przepływ krwi przez naczynia krwionośne i w efekcie daje lepsze natlenienie tkanek, w tym skóry. Wizyta na basenie łączy przyjemne z pożytecznym, co potwierdzają  uśmiechnięte i bardzo sprawne fizycznie pierwszaki.

   Szkoła w ruchu Szkoła w ruchu

 Szkoła w ruchu  Szkoła w ruchu


AKTYWNOŚĆ FIZYCZNA

Aktywność fizyczna ma ogromne znaczenie dla zachowania zdrowia dzieci. Każdy człowiek ma indywidualny poziom aktywności fizycznej mający wpływ na zdolność obrony organizmu przed chorobą. Systematyczne zajęcia wychowania fizycznego i trening sportowy o optymalnym obciążeniu wpływają na układ sercowo-naczyniowy. Podczas lekcji wychowania fizycznego, na zawodach sportowych rozwijają się nie tylko mięśnie, lecz kształtuje się poczucie estetyki, wyrabiają się cechy charakteru. W Polsce, z roku na rok powiększa się grupa dzieci i młodzieży mało aktywnej ruchowo. Wcale nie trzeba skomplikowanych przyrządów i drogich sprzętów. wystarczy regularne, kilka razy na tydzień, zażywanie przez dziecko ruchu. Może to być jazda na rowerze, bieganie, gra w piłkę, spacer.

Szkoła w ruchu Szkoła w ruchu Szkoła wruchu

Szkoła w ruchu Szkoła w ruchu Szkoła w ruchu


Poprawiony: poniedziałek, 30 czerwca 2014 19:45