Godło Polski

Publiczna Szkoła Podstawowa
im. Jana Pawła II w Zbludowicach

Biuletyn Informacji Publicznej Zespołu Placówek Oświatowych w Zbludowicach
Librus
Budynek szkoły z drona w Zbludowicach
Budynek szkoły w Zbludowicach
Klasa szkolona
Zdjęcia powstańców Warszawskich
previous arrow
next arrow
PlayPause

21 kwietnia uczniowie klasy 3b wzięli udział w wideokonferencji z uczniami i nauczycielami ze szkoły Medalla Milagrosa in Zamora w Hiszpanii. Spotkanie zostało zorganizowane w ramach projektu eTwinning “Unity in Diversity”. Podczas wideokonferencji uczniowie wzięli udział w turnieju KAHOOT, do którego samodzielnie przygotowali pytania. Hiszpanie testowali naszą wiedzę na temat ich państwa, zaś polskie dzieci przygotowały pytania o swojej ojczyźnie.

Nie zabrakło przy tym dobrej zabawy gdyż niektóre pytania były zabawne. Okazało się jednak, że już całkiem sporo o sobie wiemy, a więc nauka nie poszła w las. Oprócz gry KAHOOT uczniowie zaprezentowali swoje zainteresowania, a także zadawali rówieśnikom nurtujące ich pytania. “What is the most popular game in Spain?”; “How do you say flowers in Poland”? to tylko kilka z wielu pytań które padły podczas spotkania.
Kwiecień to również miesiąc w którym nasi kolejni partnerzy - Turcy świętują Dzień Dziecka. 23 kwietnia to bardzo ważny dzień w historii Turcji, gdyż wtedy odzyskali niepodległość a jeden z najważniejszych Tureckich dowódców Mustafa Kemal Ataturk zadedykował Republikę Turecką wszystkim dzieciom świata. Z tej okazji uczniowie ze szkół partnerskich złożyli wspólnie życzenia dla najmłodszych. Zapraszamy do obejrzenia!

M. Durlik

1
2
3
4
5
7
8