Mali ekolodzy z drugich klas wiedzą już, jak dbać o naszą planetę. Wiele materiałów można wykorzystać w inny sposób - dając im drugie życie. W miesiącu listopadzie, na zajęciach z edukacji ekologicznej uczniowie rozwijali swoją kreatywność i tworzyli „EKO torby” i "EKO zabawki". Zadania polegały na samodzielnym wykonaniu ekologicznej torby z szarego papieru pakowego oraz zabawki z wykorzystaniem surowców wtórnych.
Wiślica, malownicze miasteczko w województwie świętokrzyskim, skrywa jedną z najcenniejszych pereł polskiej historii - Muzeum Archeologiczne. Nasza wizyta w tym niezwykłym miejscu, która odbyła się 15 listopada 2024 roku, była prawdziwą podróżą w czasie. Wiślica to miejsce o bogatej historii, sięgającej czasów wczesnego średniowiecza. Była ważnym ośrodkiem państwa Wiślan, a później odgrywała istotną rolę w procesie chrystianizacji Polski. Muzeum Archeologiczne w Wiślicy doskonale ukazuje tę fascynującą przeszłość, oferując zwiedzającym możliwość poznania zarówno odkryć archeologicznych, jak i średniowiecznych artefaktów.
Zajęcia realizowane w ramach projektu „ Akademia przyszłości - sztuka uczenia się”, odbywają się według ustalonego harmonogramu. Uczniowie podczas tych zajęć rozwijają umiejętności uczenia się jako kluczowy aspekt w edukacji. Priorytetem zajęć staje się więc kształtowanie i rozwijanie u uczniów umiejętności uczenia się, która zwiększy efektywność ich działań i zapewni sukces nie tylko na bieżącym etapie edukacji, ale również w przyszłości. Zdolność skutecznego uczenia się wpływa bezpośrednio na sukces uczniów oraz osiągnięcie pełnego potencjału intelektualnego.
Na zajęciach SZTUKA UCZENIA SIĘ po wstępnej dyskusji, co pomaga nam uczyć się łatwiej, szybciej, uczniowie w zabawie "ciepło-zimno" szukali ukrytych po całej sali dziewięciu karteczek z zapisanymi wskazówkami "Jak się uczyć, żeby umieć?", które każdy uczestnik zajęć zabierał do domu by powiesić przy miejscu gdzie często spogląda w czasie odrabiania lekcji .
Na zajęciach ekologicznych poznaliśmy zwierzęta chronione w Polsce, zamieszczone w Polskiej Czerwonej Księdze Zwierząt.
Autor: Renata Piwowarczyk