6 marca we wszystkich krajach Unii Europejskiej obchodzony jest Europejski Dzień Logopedy. Z tej okazji odwiedziłam przedszkolaków oraz uczniów klas Ia i Ib. Na zajęciach usprawnialiśmy narządy artykulacyjne, oddech oraz „łamaliśmy” języki na łamańcach językowych. Głównym celem tego święta jest podnoszenie świadomości na temat zaburzeń mowy oraz upowszechnianie wiedzy o dostępnej pomocy specjalistycznej.
W dniu 4 marca 2026 roku w oddziale przedszkolnym odbyła się lekcja pt. „Kolorowe figury”, przygotowana i poprowadzona przez uczniów klasy 6 w ramach rozwijania umiejętności współpracy oraz odpowiedzialności za młodszych kolegów - realizacja zadań projektu "Rosnę z matematyką".
W dniu 3 marca 2026 roku w oddziale przedszkolnym odbyła się lekcja pt. „Kolorowe figury”, poprowadzona przez uczniów klasy 6 w ramach rozwijania umiejętności współpracy oraz odpowiedzialności za młodszych kolegów. Zajęcia zrealizowane zostały w ramach realizacji działań projektowych – Rosnę z matematyką: Matematyka łączy pokolenia. Celem zajęć było utrwalenie przez dzieci nazw i kształtów podstawowych figur geometrycznych (koło, kwadrat, trójkąt, prostokąt), rozpoznawanie ich w najbliższym otoczeniu oraz doskonalenie umiejętności klasyfikowania według koloru i kształtu. Uczniowie klasy 6 przygotowali pomoce dydaktyczne w postaci kolorowych plansz, kart pracy, wyciętych figur z papieru.
26 lutego w naszym przedszkolu świętowaliśmy Dzień Dinozaura. W tym dniu dzieci przeniosły się w prehistoryczny świat, poznając różne gatunki dinozaurów i ciekawostki z ich życia. Wspólnie obejrzały ciekawy film edukacyjny, z którego dowiedziały się, jak żyły dinozaury, jak wyginęły i kim jest paleontolog.
Dzień Babci i Dziadka to wyjątkowe święto pełne ciepła, radości i wzruszeń. Z tej okazji w naszym oddziale przedszkolnym odbyła się uroczysta akademia, podczas której dzieci z ogromnym zaangażowaniem zaprezentowały przygotowany program artystyczny, dedykowany swoim ukochanym Babciom i Dziadkom.
„Już pora wstać, wyruszyć z domu, przyjaciela spotkać znów.
Miły, puchaty, okrągły, bo to mój jest...
Kubuś Puchatek, Kubuś….”
W piątek 16 stycznia przedszkolaki z oddziału „0” obchodziły wyjątkowy Dzień Kubusia Puchatka, którego celem było rozwijanie zainteresowań czytelniczych dzieci, poznanie postaci i przygód Kubusia oraz kształtowanie umiejętności uważnego słuchania i wykonywania poleceń.