W dniu 24 października 2019 r. najmłodsze pokolenie w naszej szkole czyli oddziały przedszkolne O a i b wraz z 89 BDWp. przedstawiło montaż - słowno muzyczny o życiu Jana Pawła II. "Wstańcie, chodźmy!" - tak zatytułowany był apel poświęcony rocznicy wyboru Karola Wojtyły na papieża, oraz wspomnieniem pierwszej pielgrzymki Jana Pawła II do Ojczyzny w 1979 r., której rocznica przypada w tym roku.
W pierwszych dniach października dzieci z klas zerowych wybrały się na wycieczkę do pobliskiego parku obserwować zmiany, jakie zaszły wraz z nadejściem nowej pory roku – jesieni.

Od najmłodszych lat uczymy dzieci, aby pamiętały o ważnych uroczystościach w życiu rodziny czy życiu przedszkola. Równie ważne jest więc Święto Chłopców, które obchodzimy 30 września. W tym dniu we wszystkich grupach dziewczynki wręczały chłopcom upominki, złożyły życzenia i uściskały. Nie brakło także w tym dniu słodkiego poczęstunku dla wszystkich dzieci.
Wychowawcy klas 0
Kształtowanie postaw prozdrowotnych jest procesem długotrwałym i zaczyna się już w przedszkolu. Dlatego mając na uwadze zdrowie naszych wychowanków nie zapominamy o organizowaniu sytuacji edukacyjnych, które promują zdrowie.
,,Każdy przedszkolak dobrze wie, że kiedy wrzesień już kończy się
Od najmłodszego, aż po starszaka każdy świętuje dzień przedszkolaka..."
Tą właśnie piosenką 20 września 2019 r. rozpoczęliśmy świętowanie Ogólnopolskiego Dnia Przedszkolaka. Na początku wychowawczynie oddziałów przedszkolnych złożyły dzieciom życzenia. Dla podkreślenia wyjątkowości tego dnia zorganizowane zostały wspólne konkursy i zabawy.
12 września 2019r. dzieci oddziałów przedszkolnych uczestniczyli w spotkaniu z policjantami z Komendy Powiatowej Policji w Busku- Zdroju. Tematem spotkania było utrwalenie z dziećmi zasad ruchu drogowego oraz przypomnienie zagadnień dotyczących bezpieczeństwa dzieci w szkole i w domu. Pani policjantka, przypomniała podstawowe zasady zachowania się podczas przechodzenia przez jezdnię, prawidłowym zachowaniu się na przejściach dla pieszych oraz bezpiecznym zachowaniu się w oczekiwaniu na autobus szkolny. Następnie wytłumaczyła jak należy zachować się w kontaktach z obcymi ludźmi, jak dbać o bezpieczeństwo własne i innych oraz do kogo zwracać się o pomoc w sytuacji zagrożenia.