
21 marca br. dzieci z naszych oddziałów wzięły udział w tradycyjnym obrzędzie „pożegnania zimy – powitania wiosny”. Przygotowania do tej uroczystości przedszkolnej odbywały się już wcześniej poprzez naukę piosenek, wierszyków i rymowanek. Głośnymi okrzykami i wesołą zabawą zerówkowicze pożegnały zimę i powitały długo oczekiwaną wiosnę. W ten sposób wszystkie dzieci chciały wyrazić swoją radość z przyjścia nowej pory roku.
Teatrzyki, przedstawienia, inscenizacje - to wspaniały świat bajek przedstawiony „na żywo" w sposób przystępny dla dziecka. Jednak magia tych spektakli nie ma sobie równych, jeśli aktorami są rodzice. Dnia 5 marca 2018 r. w oddziałach przedszkolnych odbyło się przedstawienie w wykonaniu rodziców dzieci, którzy zaprezentowali inscenizację pt: „Krawiec Niteczka" Kornela Makuszyńskiego. Akcja teatralnej adaptacji baśni Kornela Makuszyńskiego rozpięta została pomiędzy pracownią krawiecką a... niebem.
Dzisiaj wszystkie smutki precz!
Święto Dziadków ważna rzecz!
Zimno, mroźno, ale w serduszkach zerówkowiczów gorąco, a powodem takiej atmosfery jest obchodzony Dzień Babci i Dziadka.
Mimo niskiej temperatury jest to jednak najcieplejszy dzień w roku, który sprawia wszystkim ogromną radość i wywołuje uśmiechy na twarzach wszystkich.
Tak też było i w tym roku. Do oddziałów przedszkolnych licznie w ten dzień przybyli nasi najukochańsi dziadkowie. Każda grupa przedszkolaków przedstawiła swój program artystyczny, w którym pokazała swoje umiejętności muzyczne, ruchowe oraz recytatorskie.
We wtorek 9 stycznia 2018 r. odwiedziły oddział przedszkolny absolwenci szkoły, którzy naukę kontynuują w Samorządowym Gimnazjum w Zbludowicach. Spotkali się z dzieciakami, aby podzielić się ciekawostkami z minionych szkolnych ław. Swoją wizytą sprawili nam bardzo miłą niespodziankę. Starsze koleżanki i koledzy opowiadali o swoich szkolnych osiągnięciach, sukcesach, dzielili się spostrzeżeniami i refleksjami o szkole.
W dniu 09.01.2018r w oddziale przedszkolnym odbyły się zajęcia z pedagogiem szkolnym, których celem było wprowadzenie dzieci w stan odprężenia i odpoczynku, rozwijanie wyobraźni oraz wzmacnianie koncentracji uwagi dzieci.
W pierwszej części spotkania dzieci zostały wprowadzone w stan rozluźnienia poprzez wykonanie sobie nawzajem krótkiego masażu wzbogaconego nauką wierszyka. Następnie wszyscy uczestnicy zajęć zajęli wygodne pozycje i przenieśli się na leśną polanę, gdzie spotkali się z niedźwiadkiem i jego przyjaciółmi i wspólnie się relaksowali.