„Jest taki dzień bardzo ciepły choć grudniowy... Jest taki dzień, tylko jeden raz do roku ..."
Święta Bożego Narodzenia to czas szczególny. Dla wielu ludzi jest to święto nie tylko najważniejsze, ale i najpiękniejsze. Szczególną radość w tym okresie przeżywają najmłodsi. Zerówkowicze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Zbludowicach zaprosiły swoich rodziców na uroczystość wspólnego kolędowania. By wprowadzić wszystkich w nastrój świąteczny dzieciaki przedstawiły na początku zaproszonym gościom krótki program słowno-muzyczny.

Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego na
"Bożonarodzeniową ozdobę choinkową"
Celem konkursu jest:
kultywowanie tradycji bożonarodzeniowej
prezentacja i popularyzacja plastycznej twórczości dziecięcej

OGÓLNOPOLSKI KONKURS PLASTYCZNY
„BEZPIECZEŃSTWO DLA WSZYSTKICH" ROZSTRZYGNIĘTY
Organizator: Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Zbludowicach
Cele konkursu:
- rozwijanie wyobraźni twórczej poprzez wykorzystanie różnorodnych technik plastycznych,
- kształcenie estetycznych przeżyć dzieci,
- rozwijanie sprawności manualnych,
- uświadamianie sobie przez dziecko zagrożenia, z jakim może spotkać się na co dzień,
- wykorzystanie przez dziecko zdobytych informacji w zakresie ochrony własnego bezpieczeństwa jako inspiracja do dalszego działania i pogłębiania swojej wiedzy o zapobieganiu zagrożeniom.
Kryteria oceny prac: pomysłowość, technika, wrażenia artystyczne, spójność, walory artystyczne.
Dziękujemy wszystkim dzieciom wraz z opiekunami za przystąpienie do konkursu i wykonanie pomysłowych prac.
„Dzyn- dzyn – dzyn, dzwonią dzwonki sań...." Nie! 6 grudnia w naszej szkole zamiast dzwonków sań usłyszeliśmy ryk silników motocykli! A na nich pięciu Mikołajów! Przedszkolaki z oddziałów A i B akurat wyszły na spacer i natknęły się na naszych gości. Mimo wietrznej pogody nie odmówiliśmy sobie przejażdżki motocyklem. Następnie przedszkolaki zaprosiły zmarzniętych Mikołajów do swojej sali.
Jak co roku w listopadzie wszystkie pluszowe misie mają swoje święto, dlatego w pochmurny poniedziałek w szkolnej bibliotece zrobiło się bardzo słonecznie …słodko. Na Święto Pluszowego Misia licznie przybyli goście: przedszkolaki z „zerówki” A i B ze swoimi pluszakami, ich Panie – p. Ela i p. Ania, pan dyrektor oraz rodzice. Pani Agnieszka opowiedziała dzieciom historię święta pluszowego misia.