Godło Polski

Publiczna Szkoła Podstawowa
im. Jana Pawła II w Zbludowicach

Biuletyn Informacji Publicznej Zespołu Placówek Oświatowych w Zbludowicach
Librus
Budynek szkoły z drona w Zbludowicach
Budynek szkoły w Zbludowicach
Klasa szkolona
Zdjęcia powstańców Warszawskich
previous arrow
next arrow
PlayPause

W dniu 14 listopada 2014r. o godzinie 1200 odbyło się w Samorządowym Gimnazjum w Zbludowicach spotkanie przedsiębiorców z młodzieżą naszego gimnazjum. Spotkanie było przedsięwzięciem z zakresu edukacji ekonomicznej w ramach projektu „Zostań przedsiębiorcą", które nasze gimnazjum realizuje w bieżącym roku szkolnym przy współpracy z Narodowym Bankiem Polskim. Celem spotkania było przekazanie przez doświadczonych przedsiębiorców, prowadzących od lat własną działalność gospodarczą, młodzieży naszego gimnazjum, podstawowych informacji na temat zakładania i prowadzenia działalności gospodarczej.

Środowisko przedsiębiorców reprezentowali:

Pan Mieczysław Sas - Zakład Metalowo-Kotlarski SAS,

Pani Anna Sikora - Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe SAWA,

Pan Jan Banatkiewicz - Zakład Cukierniczy,

Pan Henryk Szafraniec - Zakład Remontowo-Budowlany, firmę prezentował Pan Eryk Olszowy,

Pan Grzegorz Wybraniec - Firma Systemy komputerowe SOFTNET,

Pan Maciej Kopeć - Firma Komunikacja i przewozy pasażerskie,

Pani Monika Piłat Maj - Własna działalność gospodarcza – gabinet stomatologiczny,

Pani Bernadetta Kosmala - Własna działalność gospodarcza – branża spożywcza.

Tematem przewodnim spotkania był Mój sprawdzony pomysł na biznes. Zarządzanie przedsiębiorstwem. Zaproszeni goście przeprowadzili krótkie prelekcje dla uczniów na temat historii własnej firmy, zakładania i prowadzenia działalności gospodarczej. Młodzież z zainteresowaniem słuchała wypowiedzi przedsiębiorców, a następnie zadawała zaproszonym gościom pytania związane z zakładaniem i prowadzeniem firmy. Poprzez spotkanie z doświadczonymi przedsiębiorcami nasi gimnazjaliści przygotowują się do pełnienia przyszłych ról społecznych, przede wszystkim roli przedsiębiorcy i podatnika. Spotkanie zakończyło się słodkim poczęstunkiem dla zaproszonych gości i uczniów, przygotowanym przez Radę Rodziców.

Wszystkim zaproszonym przedsiębiorcom dziękujemy za włączenie się w realizację działań edukacyjnych naszej szkoły z zakresu edukacji ekonomicznej i przedsiębiorczości, natomiast Rodzicom naszych uczniów, Samorządowi Szkolnemu składamy szczególne podziękowania za pomoc przy organizacji przedsięwzięcia.

Barbara Więckowska

Beata Ogunowska

SPOTKANIE MŁODZIEŻY Z PRZEDSIĘBIORCAMISPOTKANIE MŁODZIEŻY Z PRZEDSIĘBIORCAMISPOTKANIE MŁODZIEŻY Z PRZEDSIĘBIORCAMISPOTKANIE MŁODZIEŻY Z PRZEDSIĘBIORCAMISPOTKANIE MŁODZIEŻY Z PRZEDSIĘBIORCAMISPOTKANIE MŁODZIEŻY Z PRZEDSIĘBIORCAMISPOTKANIE MŁODZIEŻY Z PRZEDSIĘBIORCAMISPOTKANIE MŁODZIEŻY Z PRZEDSIĘBIORCAMI